Polski talib brakującym ogniwem ws. więzień CIA?

Wkrótce ruszy proces Christiana Ganczarskiego, polskiego taliba zwanego Abu Ibrahimem - dowiedział się serwis internetowy tvp.info. Ganczarski zasiądzie na ławie oskarżonych razem ze słynnym szejkiem Chalidem Mohammedem, organizatorem zamachu na WTC.

Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, Ganczarski może być także brakującym ogniwem w sprawie działania tajnych więzień CIA na terenie Polski.

Proces rozpocznie się 5 stycznia, w specjalnym sądzie paryskim, zajmującym się sprawami terroryzmu na świecie. Ganczarski jest uważany za osobistego kuriera Osamy Bin Ladena i jedną z czołowych postaci europejskiej al-Kaidy. Odpowie on za zorganizowanie krwawego zamachu na synagogę na tunezyjskiej wyspie Dżerba 11 kwietnia 2002 roku Zamachowiec samobójca zabił tam 21 osób.

Ganczarski związany ze sprawą tajnych więzień CIA w Polsce?

Jak donosi serwis tvp.info Ganczarski może mieć także związki ze sprawą rzekomych tajnych więzień CIA w Polsce. Według dziennikarki New Yorkera dowodem na istnienie więzienia CIA w naszym kraju jest relacja Szejka Khalid Mohammeda. Miał on powiedzieć, że w trakcie przetrzymywania przez amerykańskie tajne służby trafił do miejsca, w którym przez przypadek zauważył polski napis na butelce wody mineralnej. Szejk Khalid Mohammed mógł mieć kontakt z językiem polskim właśnie dzięki znajomości z Christianem Ganczarskim.