Kronika policyjna

Pijany w motorówce

Policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Iławy, który pijany kierował motorówką. Zgłoszenie, że po Jezioraku Małym pływa nietrzeźwy mężczyzna, policja dostała w sobotni wieczór. Na miejscu okazało się, że za sterami zasiada pijany Kazimierz C. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,3 prom. alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i patent uprawniający do prowadzenia łodzi. Motorówkę przekazano natomiast rodzinie. Teraz Kazimierzowi C. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Chciał przekupić

Do policyjnego aresztu trafił 28-letni Litwin, który wręczył łapówkę policjantom kontrolującym samochód. Do zdarzenia doszło w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej. Patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki BMW. Ani kierowca, ani pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze chcieli ukarać Tomasza D., 21-letniego mieszkańca gm. Iława, oraz Tomasa T., 28-letniego obywatela Litwy, mandatami. W trakcie kontroli pasażer auta położył w radiowozie na kolana siedzącego policjanta banknot 100-złotowy i stwierdził, że pieniądze są dla policjantów. Następnie wrócił do samochodu.

Policjanci zabezpieczyli banknot, a wręczającego łapówkę zatrzymali w policyjnym areszcie. Przesłuchany Litwin przyznał się do wręczenia korzyści majątkowej i poddał się dobrowolnej karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny.