Nowe rewelacyjne fakty na temat Kuby Rozpruwacza

Najsłynniejszy morderca Wielkiej Brytanii zabił swoją pierwszą ofiarę 25 lat wcześniej, niż uważano dotychczas - donosi BBC

Oficjalne informacje na temat Kuby Rozpruwacza podają, że zamordował on i okaleczył ciała co najmniej pięciu prostytutek z londyńskiego East End w okresie od sierpnia do listopada 1888 roku. Jednak zdaniem Trevora Marriota seryjny zabójca uderzał już wcześniej - w 1863 i 1872 roku. Wyniki wieloletniego dochodzenia emerytowany detektyw przedstawił w opublikowanej właśnie książce "Jack the Ripper - the 21st century investigation".

Marriot odkrył powiązania między osobą Kuby Rozpruwacza, a dwoma niewyjaśnionymi morderstwami. W 1863 roku w domu publicznym przy St Giles odkryto ciało 28-letniej prostytutki Emmy Jackson. Kobieta została pięciokrotnie ugodzona nożem. Motywem morderstwa nie był rabunek. Drugi przypadek - z 1872 roku - dotyczy zabójstwa Harriet Buswell, odnalezionej z poderżniętym gardłem w okolicy Great Coram Street. Prostytutka wracała do domu po nocy spędzonej z klientem.

Rewolucyjna teoria detektywa zakłada, że Kuba Rozpruwacz wcale nie był lekarzem i nie usuwał sam organów wewnętrznych swoich ofiar. Zdaniem autora opracowania, robił to ktoś inny, już po przeniesieniu ciał ofiar z miejsca zbrodni. Organy miały być wykorzystywane do badań medycznych. Na potwierdzenie swojej teorii Marriot podaje fakt, że obu wspomnianych wyżej przypadkach ofiary zostały odnalezione w pobliżu prowizorycznych kostnic.

Zwiedzaj Londyn

href="http://londyn.gazeta.pl/londyn/1,81884,5204316.html">śladami Kuby Rozpruwacza