Kronika policyjna

Łapówka za przewóz warzyw

Zarzut wręczenia łapówki usłyszała 44-letnia Rosjanka Lyubov Z. Wręczając celnikowi 20 dolarów, kobieta chciała przyśpieszyć załatwienie formalności związane z przewozem warzyw przez przejście graniczne w Gołdapi. Oskarżona dobrowolnie poddała się karze. Sąd wymierzył jej 2 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę 600 zł.

Znaleźli wyczerpaną staruszkę

Ponad pół setki ratowników brało udział w poszukiwaniach 84-letniej mieszkanki Brzeźnicy w gm. Barciany. Na szczęście kobietę odnaleziono. Policjanci wraz ze Strażą Graniczną natrafili na nią na skraju pola kukurydzy. Kobieta była wyczerpana. Poszukiwania wszczęto po blisko ośmiu godzinach od wyjścia staruszki z domu.

Spalone audi

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Olsztyna, którzy przyznali się do kradzieży samochodu. Sprawcy najpierw skradli torebkę wraz z dokumentami i kluczykami należącą do pielęgniarki z jednego z olsztyńskich szpitali i odjechali z parkingu. Dzień później policja odnalazła auto w lesie koło Dobrego Miasta. Audi było doszczętnie spalone. Sprawcy to 30-letni Tomasz M. i 23-letni Radosław Z. Wcześniej byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu.