Bankowcy zmieniają pracę nawet dwa razy w roku

Zmiany w bankowych kadrach częste jak nigdy dotąd. Są tacy finansiści, którzy zmieniają pracę nawet dwa razy w roku - pisze "Rzeczpospolita".

Specjaliści są zgodni, że na rynku pracy namieszał Alior Bank, który oferował pracownikom pensje wyższe nawet o 100 proc. Bank od 1 września będzie zatrudniał 1300 pracowników. Jak pisze "Rz", Menedżerowie z Aliora pochodzą z 16 różnych banków.

Zmiany kadrowe są często wynikiem zmian w zarządzie. Przykładem jest BKO BP czy BPH, gdzie zespół kompletuje nowy wiceprezes odpowiedzialny za pion komercyjny Przemysław Gdański.

- Od półtora roku bardzo dużo dzieje się w polskiej bankowości: fuzje m.in. Pekao SA i BPH, zmiany właścicielskie, tworzenie nowych spółek - to nakręca koniunkturę - powiedział "Rz" Piotr Goliński z firmy Czarnocka Tworzyńska Executive Recruitment.

Większość bankowców wraz ze zmianą miejsca pracy otrzymuje nie tylko podwyżkę, ale również awans. Rodzimym specjalistom może jednak wkrótce przybyć konkurencja.

- Do Polski chcą wracać osoby, które pracowały w londyńskim Citi - powiedziała gazecie Magdalena Bucka, dyrektor na Europę firmy rekrutacyjnej Edison Morgan.

Liczba dnia - najciekawsze dane gospodarcze i ciekawostki na Twoją stronę! Ściągnij nasz gadżet .