Legnica: Policjant postrzelił policjantkę w udo

We wtorek po południu na terenie komendy w Legnicy policjant - instruktor strzelania - postrzelił policjantkę - kursantkę - w udo ze służbowego pistoletu. 23-letnią kobietę odwieziono do szpitala. Wypadek bada legnicka prokuratura i wydział kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Legniccy policjanci brali udział w szkoleniu, podczas którego prezentowano im nową broń. Takie prezentacje odbywają się co jakiś czas w każdej komendzie.

Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka legnickiej prokuratury: - Młode policjantki z wydziału prewencji szkoliły się w obsługiwaniu nowych walterów. Po szkoleniu 23-letnia policjantka i jej koleżanka zainteresowały się pistoletem 37-letniego instruktora. Mężczyzna zaprezentował swojego glocka. Najpierw wyjął magazynek i naboje, a potem załadował broń i strzelił. Chciał w podłogę, ale trafił kobietę w rękę i udo. Do tego prawdopodobnie zapomniał, że przed chwilą sam załadował glocka.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy wszczęła dochodzenie w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez instruktora. Gdyby został o to oskarżony, grozi mu do trzech lat więzienia.

Wojciech Wybraniec z biura rzecznika prasowego wrocławskiej komendy wojewódzkiej: - Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek spowodowany nieostrożnym obchodzeniem się z bronią. Poszkodowana policjantka natychmiast została przewieziona do szpitala, obydwoje - poszkodowana i sprawca wypadku - są także pod opieką psychologa.

- Byli trzeźwi - zaznacza nadkomisarz Sławomir Masojć, rzecznik legnickiej policji.