USA: Hillary Clinton popiera Obamę. Ale czy szczerze?

Podczas konwencji w Denver Demokraci starają się odbudować jedność partii po prawyborach z udziałem Baracka Obamy i Hillary Clinton. Według sondaży wielu zwolenników byłej pierwszej damy nie przyłączyło się do obozu Baracka Obamy.

Trwająca ponad rok walka Obamy z Clinton doprowadziła do głębokich podziałów wśród demokratów. Według sondaży tylko połowa zwolenników Clinton gotowa jest poprzeć Obamę. Jedna ze zwolenniczej byłej pierwszej damy mówi, że popierała Hillary Clinton, a a na temat Obamy nie wie zbyt wiele. "Muszę się raz jeszcze nad tym wszystkim zastanowić" - dodaje.

Sztab Baracka Obamy najbardziej niepokoi fakt, że 25 procent spośród tych, którzy głosowali na Clinton w prawyborach deklaruje chęć głosowania na Johna McCaina. Delegat z Nowego Meksyku Johny Montoya jest przekonany, że konwencja w Denver bardziej zjednoczy

Demokratów. "Hillary Clinton pokazała, że stoi za Obamą i robi wiele by jej zwolennicy poparli Baracka" - dodaje. Delegatka z Florydy Kindra Mutz zapewnia z kolei, że jest delegatką Hillary, ale będzie wspierać Obamę w jego drodze do Białego Domu. "Jestem przekonana, że inni zrobią to samo" - zapewnia.

Dziś w nocy naszego czasu Hillary Clinton wygłosi przemówienie na konwencji Demokratów w Denwer. Była pierwsza dama z pewnością poprze czarnoskórego senatora. Pytanie czy zrobi to z taką pasją, że jej zwolennicy uznają poparcie Clinton dla Obamy za szczere.