Pies uratował noworodka

8-letnia suczka zaopiekowała się noworodkiem porzuconym przez 14-letnią matkę. Dziecko znaleziono niedaleko miasta La Plata w Argentynie - podały w piątek argentyńskie media. Chłopczyk leżał bezpieczne w psim legowisku razem ze szczeniakami.

Nagie niemowlę znalazł w czwartek rolnik Fabio Anze. Mężczyzna usłyszał płacz dziecka i znalazł je w legowisku swojego psa. La China - tak ma na imię suczka - ogrzewała noworodka własnym ciałem, co uchroniło noworodka przed wyziębieniem. O tej porze roku w regionie La Plata (60 km na południe od Buenos Aires) nocą panują niskie temperatury, choć nie spadają poniżej zera.

Fabio Anze natychmiast wezwał policję i dziecko zostało przewiezione do pobliskiego szpitala. Egidio Melia, dyrektor szpitala Melchor Romero w La Plata, określił stan noworodka jako dobry - chłopiec oprócz kilku siniaków nie miał żadnych obrażeń. W oświadczeniu dla prasy Melia ocenia, że w chwili znalezienia dziecko miało zaledwie kilka godzin.

Wystraszona 14-letnia matka sama zgłosiła się do szpitala dzień po porodzie. Przedwcześnie urodziła dziecko w nocy i prawdopodobnie pod wpływem szoku porzuciła je pod gołym niebem. Suczka La China znalazła zostawione niemowlę i zaopiekowała się nim, jak własnym szczeniakiem.