Obama wybrał kandydata na wiceprezydenta

Kandydat Demokratów na prezydenta Barack Obama poinformował, że wybrał już osobę, która w razie jego zwycięstwa obejmie stanowisko wiceprezydenta. Nie chciał jednak ujawnić jej nazwiska.

- Nic więcej nie powiem dopóki nie przedstawię naszego kandydata światu. Więcej informacji ode mnie nie wyciągniecie - powiedział Obama w rozmowie z dziennikiem "USA Today". Kandydat na prezydenta zdradził jedynie, że wiceprezydentem będzie "niezależny intelektualista", który jest przygotowany by objąć to stanowisko i który będzie odpowiednim partnerem "do działań na rzecz wzmocnienia gospodarki z myślą o klasie średniej i pracujących rodzinach".

- Zdecydowałem się na kogoś niezależnego, kto będzie miał swoje zdanie, często odmienne od mojego. Liczę, że będziemy w Białym Domu prowadzić rzeczowe debaty - dodał Obama.

Amerykańska prasa spekuluje, że wybrańcem Obamy będzie senator z Delaware Joseph Biden, senator z Indiany Evan Bayh lub gubernator Wirginii Tim Kaine.

Senator z Illinois zapewnił, że kandydat na wiceprezydenta zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie, być może jeszcze w piątek. W sobotę ma się już pojawić u boku Obamy na wiecu wyborczym w Springfield.