Media: Brytyjscy naukowcy odkryli tani lek na raka piersi

Naukowcy z uniwersytetu w Sheffield odkryli, że niedrogi lek używany doleczenia osteoporozy hamuje rozwój raka piersi - pisze Daily Mail

Co miesiąc ponad 1000 Brytyjek umiera na raka piersi. Niektóre z nich, z powodu problemów finansowych, z którymi boryka się brytyjska służba zdrowia, zaczęły terapię zbyt późno. Nowe odkrycie brytyjskich naukowców, które w ciągu dwóch lat powinno trafić do masowego odbiorcy, pozwoli uratować setki kobiet.

Przeczytaj także Tłuścioch - słowo zakazane w brytyjskich szkołach

Z badań wynika, że lek używany do leczenia kruchych kości w połączeniu z chemioterapią zatrzymuje rozwój raka piersi. Testy na zwierzętach wykazały, że w 99,99 procentach przypadków choroba został zahamowana. W tej chwili trwają testy na 3000 kobiet. Ich rezultaty poznamy za trzy miesiące.

Daily Mail pisze, że nowa kuracja będzie kosztować poniżej 1000 funtów - 20 razy mniej, niż używane dotychczas leki. Profesor Robert Coleman - jeden z naukowców przeprowadzających badanie - powiedział: "To będzie prawdziwy przełom, nie tylko finansowy. Testowana przez nas kuracja nie jest ani bardzo skomplikowana, ani nieprzyjemna. Prawdopodobnie może mieć zastosowanie również do leczenia innych rodzajów raka".

Więcej wiadomości z Wielkiej Brytanii znajdziesz tutaj