Ewa Kopacz spotka się ze związkowcami

Minister zdrowia Ewa Kopacz spotka się z przedstawicielami związków zawodowych ratownictwa medycznego. Od 23 czerwca związkowcy prowadzą akcję protestacyjną. Domagają się między innymi zagwarantowania wzrostu płac.

Najważniejsze informacje gospodarcze na twoją stronę. Ściągnij nasz gadżet.

Przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Robert Szulc, ma nadzieję, że rezultatem rozmów z minister zdrowia będzie zakończenie akcji protestacyjnej.

W ubiegłym tygodniu minister Ewa Kopacz zapowiedziała, że na ratownictwo medyczne będzie przeznaczone dodatkowo 130 milionów złotych. Robert Szulc powiedział jednak, że związkowcy mają wątpliwości, czy ministerstwo wywiąże się z tego zobowiązania. KZZPR domaga się zapisu, na mocy którego dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na wzrost wynagrodzeń dla ratowników medycznych.

Związkowcy chcą też rozmawiać z minister zdrowia o prywatyzacji ratownictwa medycznego i systemie emerytalnym. Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego domaga się, aby ratownicy mieli prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury.

Zobacz co piszą polskie media