Pekin: Smog znika

Niedzielne deszcze i silne burze z piorunami oczyściły Pekin ze smogu. Synoptycy po upalnych i wilgotnych dniach zapowiadają ochłodzenie, czyli nieco poniżej 30 stopni Celsjusza.

Ulewne deszcze na południowym wschodzie Chin zabiły 20 osób

Zniknięcie groźnego dla zdrowia smogu, który zazwyczaj przesłania niebo nad Pekinem, oraz zapowiadane ochłodzenie są dobrą wiadomością dla olimpijczyków startujących w konkurencjach pod gołym niebem. Agencja prasowa Xinhua w oficjalnym komunikacie uspokaja, że kolejne duże opady deszczu w Pekinie spodziewane są dopiero w następny poniedziałek.

Według prognoz w tym tygodniu maksymalna temperatura ma wynieść 32 stopnie Celsjusza, a dzięki padającym deszczom, w tym tygodniu z krajobrazu stolicy Chin na dobre zniknąć ma smog.

Sobotnie upały w szczególności dały się we znaki kolarzom. Część z nich - z powodu smogu i upału, zrezygnowała z udziału w sobotnich zawodach. Czarne maski ochronne noszą w Pekinie cykliści ze Stanów Zjednoczonych. Zakrywające szczelnie ponad połowę twarzy maski budzą spore kontrowersje, jednakże są one nie mniejsze niż olimpijska pogoda w stolicy Chin, ani sam pomysł organizowania igrzysk w kraju znanym z nagminnego łamania praw człowieka.

Stan pchniętej nożem amerykańskiej turystki poprawia się