Nastolatek zastrzelony w supermarkecie

Osiemnastoletni chłopak został zastrzelony w londyńskim supermarkecie. Świadkowie widzieli kilka osób oddalających się z miejsca zdarzenia na motorowerach.

Zabity to 22. nastolatek, który został zastrzelony lub zginął od pchnięcia nożem na londyńskich ulicach od początku roku. Policjanci ze specjalnej grupy "Operacja Trydent" zajmującej się zwalczaniem przestępstw z użyciem broni palnej pośród londyńczyków afrykańskiego pochodzenia, zatrzymali w związku z tą sprawą 19-letniego mężczyznę.

- Na tym wstępnym etapie śledztwa możemy powiedzieć, że ofiara poszła najprawdopodobniej do sklepu gdzie została zastrzelona przez podejrzanego - powiedziała dziennikarzom BBC rzeczniczka policji.

Z relacji świadków wynika, że pięciu młodych ludzi biegło wzdłuż zatłoczonej ulicy w stronę centrum handlowego, prawdopodobnie przed kimś uciekając. Młody mężczyzna biegnący na końcu grupy miał właśnie wbiec do sklepu, gdy został postrzelony w kark.

Policja nie potwierdziła jeszcze tożsamości ofiary. Zabity nastolatek afrykańskiego pochodzenia zostanie oficjalnie zidentyfikowany dziś po południu.