Związkowcy nie chcą prywatyzacji PKS-u

O godzinie 12 przed Ministerstwem Skarbu ponad 100 związkowców kieleckiego PKS-u będzie protestować przeciwko prywatyzacji firmy.

Najważniejsze informacje gospodarcze na twoją stronę. Ściągnij nasz gadżet.

Wcześniej pracownicy złożyli u wojewody świętokrzyskiego pismo, w którym domagają się komunalizacji firmy i protestują przeciwko zmianie dotychczasowego prezesa. Związkowcy liczą na przejęcie udziałów firmy przez miasto Kielce - powiedział Zbigniew Zwierzyński przewodniczący Solidarności w PKS-ie. Jak zapewnił Zwierzyński, wszytskie potrzebne do tego dokumenty są gotowe. Teraz wszystko zależy od dobrej woli Ministerstwa Skarbu.

Zdaniem wicewojewody świętokrzyskiego Piotra Żołądka przyszłość kieleckiego PKS-u, tak jak innych podobnych firm przewozowych w kraju jest już z góry przesądzona - decyzją Ministerstwa Skarbu 2010 roku ma zostać przeprowadzony proces prywatyzacji.

Jest on nieunikniony, można się jedynie zastanowić nad jego formą - podkreślił wicewojewoda.

Wicewojewoda świętokrzyski uważa, ze taka forma protestu nie jest dobrym rozwiązaniem. Jego zdaniem najważniejsze jest wypracowanie wspólnego stanowiska pomiędzy Radą Nadzorczą a załogą.

Kierowcy, kórzy wyjechali do Warszawy są zdetermnowani i mówią , że będą bronili firmy przed prywatyzacją. Zapowiadają, że jeśli dotychczasowe działania nie przyniosą skutku, zaostrzą akcję protestacyjną. Nie wykluczają min. blokowania jednej z dróg krajowych.

Zobacz co piszą polskie media