Skarbiec RN - pierwsza ofiara spowolnienia na rynku nieruchomości?

Skarbiec Rynku Nieruchomości Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (Skarbiec RN), najmniejszy giełdowy fundusz działający w branży nieruchomości, prawdopodobnie zostanie w przyszłym roku zlikwidowany - pisze dzisiejszy "Parkiet".

Z informacji "Parkietu" wynika, że wstępną decyzję w tej sprawie podjęła kilka dni temu rada inwestorów, reprezentująca uczestników Skarbca. Rada zaleciła funduszowi, by wstrzymał się z nowymi inwestycjami deweloperskimi.

W założeniach Skarbiec miał prowadzić działalność do 2014 roku. "Parkiet" nie dostał odpowiedzi na pytanie, dlaczego inwestorzy zdecydowali się na rozwiązanie funduszu przed terminem.

- Z założenia fundusz miał inwestować w projekty mieszkaniowe na bardzo wstępnym etapie i później odsprzedawać je z zyskiem. W przeszłości taka strategia miała sens, ale w obecnej sytuacji rynkowej trudno byłoby zarabiać na takich inwestycjach - mówi w rozmowie z "Parkietem" Rafał Mateusiak, były zarządzający BPH Fundusz Nieruchomości.

Skarbiec RN był udziałowcem kilku projektów deweloperskich w Warszawie (cześć Miasteczka Wilanów), Szczecinie oraz Krakowie - zaznacza "Parkiet".