Wypadek autokaru w Niemczech

Do wypadku polskiego autokaru doszło na autostradzie pod Norymbergą w Niemczech - informuje TVN 24. Według najnowszych informacji nikomu nic poważnego się nie stało.

Wypadek autokaru: mijał auto, jakie spadło z lawety Do wypadku doszło koło godziny 4 rano. Autokar biura podróży Orbis wracał z pasażerami z Mediolanu do Wrocławia. Według informacji świadków i policji, przed autokarem jechała ciężarówka i pojazd transportujący auta na lawecie. W pewnym momencie auto zsunęło się z lawety. Autokar i ciężarówka próbowały zwolnić, jednak ciężarówka uderzyła lekko w bok polskiego autokaru. Pojazd już z niewielką prędkością przebił się przez barierkę i zatrzymał się na poboczu.

Pasażerów przewieziono na badania do najbliższej przychodni. Najpoważniejszym uszczerbkiem na zdrowiu jest zwichnięty kciuk, kierowca prowadzący pojazd ma potłuczoną klatkę piersiową i pozostanie w szpitalu przez kilka dni. Poszkodowanym zapewniono posiłek i miejsce, w którym mogą odpocząć.

Organizator wycieczki wysłał już drugi autokar, który powinien być na miejscu koło godziny 13. Wycieczkowicze będą we Wrocławiu najpewniej koło 23.