Ponowne k這poty VISY?

Visa ponownie mia豉 k這poty z poprawnym rozliczeniem wszystkich transakcji, wynika z nieoficjalnych informacji portalu Bankier.pl.

Najważniejsze informacje gospodarcze na twoją stronę. Ściągnij nasz gadżet.

To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. Tym razem polskie banki były przygotowane na możliwe kłopoty. Mimo wszystko warto sprawdzić wyciąg z rachunku, bo niektóre wypłaty z bankomatów mogły zostać zaksięgowane więcej niż jeden raz.

"Z powodu zaistniałej usterki, niektóre transakcje wypłaty gotówki z bankomatu dokonane w zeszły czwartek, zostały zaksięgowane podwójnie. Problem został niezwłocznie odnotowany i obecnie we współpracy z dotkniętymi nim bankami działamy na rzecz skorygowania wszelkich błędów w zapisie transakcji. Zaniepokojeni użytkownicy kart płatniczych proszeni są o skontaktowanie się ze swoimi bankami-wydawcami kart. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły się pojawić", czytamy w krótkim oświadczeniu Visy.

Chociaż problem pojawił się już w czwartek, a banki dowiedziały się o nim najpóźniej w piątek w miarę spływania operacji, to jeszcze w poniedziałek wieczorem część bankowych PRowców nie wiedziała o zaistniałym problemie - informuje Bankier.pl

Banki nie ukrywają swojego niezadowolenia ze sposobu komunikacji tej organizacji w czasie poprzedniego kryzysu. Chociaż wina leżała ewidentnie po stronie VISY, to cały ciężar krytyki spadł na banki. Nie ma się co dziwić - klienci podpisywali umowy z bankiem i to właśnie one musiały się gęsto tłumaczyć. VISA przy tej sprawie niestety umyła ręce, zostawiając banki samym sobie. Banki miały być informowane o ewentualnych problemach z transakcjami, jednak brak takiej wiedzy wśród PRowców pokazuje, że w praktyce tak się nie dzieje.

Zobacz co piszą polskie media