Nigeria: Uwolniono zakładników, w tym Polaka

Polak i czterech Ukraińców porwanych w Nigerii odzyskało wolność. Poinformowały o tym źródła rządowe w stolicy tego kraju, Abudży. Uwolnieni pracowali dla włoskiej firmy produkującej rurociągi naftowe. Byli przetrzymywani od ubiegłego czwartku.

Nafciarze znikają w Delcie Nigru

Informację o uwolnieniu potwierdził Polskiemu Radiu rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. - Napłynęła do nas krótka informacja, potwierdzająca fakt uwolnienia Polaka. Nie znamy natomiast żadnych szczegółów, co do warunków przetrzymywania ani kwestii ewentualnego okupu - dodał Paszkowski.

W ubiegłym tygodniu w Delcie Nigru piraci oraz bojownicy uprowadzili kilkanaście osób. O tym, że wśród zakładników może być Polak pisał w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Wojciech Jagielski. Polski zakładnik pracował jako kucharz na szwedzkim statku "Herkules".

Wcześniej poinformowano o uwolnieniu w Nigerii innej grupy, pięciu Rosjan porwanych w Delcie Nigru. Wszyscy oni czują się dobrze.

Od dwóch lat gwałtownie wzrosła liczba porwań dokonywanych w Nigerii. Ofiarami lokalnych gangów padają przede wszystkim zagraniczni biznesmeni.