Dorn: Ubolewam, że Suskiemu inteligencja kojarzy się ze schorzeniem psychicznym

- Wyrażam ubolewanie, że w gronie kilkunastu osób podejmujących decyzje bezpośrednio brzemienne w skutki dla mojej partii, a przez to, pośrednio, dla mojego kraju, są osoby, którym inteligencja niejako automatycznie kojarzy się z ciężkim schorzeniem psychicznym - napisał Ludwik Dorn w swoim blogu. Odniósł się do piątkowej wypowiedzi Marka Suskiego w radiu TOK FM, w której stwierdził, że Dorn wykazuje cechy autystyczne.

Swego rodzaju wojna między Dornem a Suskim zaczęła się od ukucia przez Ludwika Dorna terminu "susłoizacja". Ostatnio użył go w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", mówiąc, że decyzja o bojkocie niektórych mediów przez PiS to efekt postępującej "susłoizacji" partii. Jak tłumaczy sam Dorn, chodzi tu o "pewien rodzaj inteligencji i wrażliwości". Czytaj więcej na ten temat >>

Poseł Suski nie pozostał dłużny i w rozmowie z Jackiem Żakowskim w radiu TOK FM odgryzł się Dornowi, zarzucając mu, że charakteryzuje się pewnymi cechami autystycznymi i ma kłopoty z relacjami międzyludzkimi.

Suski: Dorn posiada pewne cechy autystyczne

- Autyzm to ciężka choroba psychiczna o podłożu neurologicznym, skomplikowany zespół upośledzenia rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu - odpowiada na swoim blogu Dorn Suskiemu. I dodaje: - Wyrażam ubolewanie, że w gronie kilkunastu osób podejmujących decyzje bezpośrednio brzemienne w skutki dla mojej partii, a przez to, pośrednio, dla mojego kraju, są osoby,którym inteligencja niejako automatycznie kojarzy się z ciężkim schorzeniem psychicznym. Mam nadzieję, że wśród członków PiS nie jestem w tym ubolewaniu osamotniony.