McCain zaniepokojony sytuacją w ... Czechosłowacji

Drugi raz w ciągu dwóch dni republikański kandydat na prezydenta USA John McCain odniósł się do aktualnych wydarzeń w... Czechosłowacji, kraju który nie istnieje od stycznia 1993 r - informuje CNN.

- Jestem zaniepokojony zachowaniem Rosji, jakie ma miejsce w ostatnim czasie. Chodzi o redukcję dostaw ropy do Czechosłowacji, po tym jak ten kraj zgodził się umieścić na swym terytorium elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej - powiedział McCain na wiecu wyborczym w stanie Nowy Meksyk.

W swoim przemówieniu senator z Arizony wymienił kraj, który ponad 15 lat temu przestał istnieć. W styczniu 1993 r. w wyniku "aksamitnego rozwodu" Czechosłowacja podzieliła się na Republikę Czeską i Słowację.

Okazuje się, że nie była to pojedyncza wpadka kandydata Republikanów. Dzień wcześniej McCain wygłosił podobne oświadczenie, w którym także wyraził swoje zaniepokojenie rosyjskimi działaniami wobec "Czechosłowacji".

Sztab kandydata przesłał do mediów oświadczenie, w którym przekonuje, że w obu przypadkach McCainowi chodziło o "Republikę Czeską".