Tożsamość Banksy'ego ujawniona?

Brytyjska gazeta "Mail on Sunday " ogłosiła, że zna prawdziwą tożsamość najbardziej tajemniczego artysty graffiti. Nie jest to pierwszy raz, gdy media ogłaszają, że zdobyły prawdziwe dane o Banksym.

Od wielu wiele lat imię, nazwisko a nawet wiek Banksy'ego pozostają tajemnicą. Co pewien czas pojawiają się informacje o odkryciu danych artysty, które on sam za pośrednictwem rzecznika prasowego dementuje. Czy tym razem mamy do czynienia z prawdziwą informacją?

Kim jest Banksy?

Brytyjska gazeta "Mail on Sunday" dotarła do zdjęć sprzed 4 lat z Jamajki. Przedstawiają one mężczyznę siedzącego przy murze z puszkami farb. Dochodzenie dziennikarzy miało przynieść "znaczące dowody" na to, że człowiek na fotografiach to właśnie Banksy. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Robin Gunningham, ma 34 lata. Ukończył państwowe liceum i był "zwykłym nastolatkiem z klasy średniej", który "przemienił się w artystycznego partyzanta". Sam artysta nie odniósł się jeszcze do rewelacji prasowych.

Banksy jest jednym z najdroższych artystów świata. Ceny jego prac na aukcjach osiągają ceny setek tysięcy funtów. On sam pozostaje wierny nielegalnemu malowaniu na ścianach i murach.