Saudyjczycy zresocjalizują terrorystów lekcjami rysunku i grami na Playstation?

Władze Arabii Saudyjskiej znalazły nowy sposób na wychowanie terrorystów po wyjściu z więzienia. Brytyjski dziennik "The Times" pisze, że na przedmieściach stolicy tego kraju powstało centrum resocjalizacji, w którym pomaga im się wrócić do społeczeństwa.

Władze w Rijadzie postanowiły, że nie zwalczą terroryzmu poprzez samo więzienie terrorystów. Dlatego postanowiły zmienić świadomość osób, które mają na koncie najcięższe przestępstwa. Po odbyciu kary część z nich trafia do centrum resocjalizacji, gdzie mają do dyspozycji psychologa, który uczy ich jak radzić sobie z emocjami. A uczucia mogą uzewnętrznić na przykład poprzez lekcje rysunku. Główne obowiązki pensjonariuszy to uczestniczenie w szkoleniach z prawa islamskiego i ... prymatu świętej wojny.

W ośrodku są komfortowe warunki. Pensjonariusze mogą popływać w basenie, zagrać w tenisa stołowego albo w piłkę nożną - razem ze strażnikami. Są też inne rozrywki - na przykład konsola Playstation. W odróżnieniu od więzień posiłki przypominają te serwowane w luksusowych hotelach. Pensjonariusze mogą też raz na jakiś czas odwiedzać swoje rodziny bez eskorty strażników.