Grad: Liczę, że decyzja KE będzie dla stoczni pozytywna

Komisja Europejska analizuje plany restrukturyzacyjne stoczni w Gdyni i w Szczecinie. Minister skarbu Aleksander Grad wyraził nadzieję, że po analizie planów , Komisja Europejska pozytywnie odniesie się do polskich propozycji.

Aleksander Grad, który był gościem radiowej Trójki, przypomniał, że plany restrukturyzacyjne stoczni zostały przygotowane przez inwestorów zainteresowanych zakupem stoczni w Gdyni i w Szczecinie. Minister skarbu ujawnił, że plan dla Stoczni Szczecińskiej Nowa przygotował "Mostostal" Chojnice. Inwestor ten zamierza pozyskać norweskiego partnera do udziału w zakupie stoczni. Gość Salonu Politycznego Trójki powiedział, że jest też plan "spójny" dla stoczni gdańskiej i gdyńskiej, przygotowany przez ISD, obecnego właściciela Stoczni Gdańskiej. Minister skarbu dodał, że inny inwestor opracował osobny plan restrukturyzacji stoczni w Gdyni.

Aleksander Grad potwierdził, że przygotuje tzw. czarną księgę stoczni. Według ministra księga będzie zawierać informacje o zaniechaniach i zaniedbaniach dotyczących prywatyzacji stoczni.