Armia USA bada tajemnicze zgony ciężarnych żołnierek

Dowództwo armii USA wstrząsnęła informacja o kolejnej śmierci ciężarnej żołnierki. - informuje brytyjski dziennik Guardian. 23- letnią kobietę znaleziono martwą w pokoju hotelowym. To kolejny w tym roku przypadek śmierci ciężarnej kobiety służącej w armii. Dowództwo określa te przypadki jako "podejrzane".

Technik dentystyczny Megan Lynn Touma została znaleziona martwa w pokoju hotelowym w Północnej Karolinie. Hotel znajdował się nieopodal miejsca, gdzie w styczniu odnaleziono zwłoki 20 - letniej kapral US marines Marii Lauterbach.

Dowództwo wydało oświadczenie, w którym śmierć szeregowej Tourmy określono jako "podejrzaną" i zapowiedziano śledztwo w tej sprawie. Pięciokrotnie odznaczona żołnierka była w siódmym miesiącu ciąży. Goście hotelowi zaalarmowali obsługę, że z jednego z pokoi wydobywa się dziwny odór. W pokoju znaleziono zwłoki kobiety.

- Tragiczna śmierć Megan Lynn Toumy to dla nas wielka strata. Współczujemy i modlimy się za jej bliskich pogrążonych w żałobie - oświadczyło dowództwo bazy lotniczej Fort Bragg, gdzie służyła Touma.

Fala gwałtów w armii

To kolejny przypadek tajemniczej śmierci ciężarnej żołnierki. W styczniu tego roku odnaleziono zwłoki kapral Marii Lauterbach. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Miała składać zeznania w sprawie gwałtu popełnionego przez służącego z nią kaprala marines Cesara Armando Laurena. Tuż po tym kobieta zaginęła. Jej ciało odnaleziono na terenie posiadłości Laurena. Mężczyzna został oskarżony o morderstwo Lauterbach.

Amerykańska armia od lat próbuje uporać się z falą przestępstw w na tle seksualnym. Ich ofiarami najczęściej padają kobiety w mundurach. Według Pentagonu w 2005 r. liczba przypadków wykorzystywania seksualnego wśród żołnierzy wzrosła o 40 proc., a w 2006 o kolejne 24 proc. W 2007 ich liczba nieznacznie spadła. Z 2688 odnotowanych przestępstw seksualnych 60 proc to gwałty, których ofiarami w 72 proc. byli żołnierze na służbie. Ok. 34 proc. kobiet żołnierek przyznaje , że było wykorzystywanych seksualnie w trakcie pełnienia służby. Do podobnych doświadczeń przyznaje się 6 proc. mężczyzn w armii.