Co ma abp. Nycz do Perfectu?

Brat wokalisty Perfectu nowym rzecznikiem abp. Kazimierza Nycza

O tym, że warszawska kuria będzie starać się poprawić komunikację z mediami, mówiło się w szeregach warszawskiego duchowieństwa od dawna. - Powiem ze smutkiem, że pomiędzy Kościołem duchownych a mediami jest, delikatnie mówiąc, nieufność - podkreślał sam abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Stąd decyzja powołania w kurii Centrum Medialnego, które będzie informować dziennikarzy o zmianach w archidiecezji i imprezach organizowanych przez warszawski Kościół. Ma zacząć działać 1 lipca. - Będzie ono służyło zarówno lepszemu przygotowaniu księży do kontaktowania się z mediami świeckimi, jak i stworzenia ram współpracy dla dziennikarzy, by głębiej poznali rzeczywistość Kościoła, który opisują - tłumaczył niedawno abp Nycz.

Dyrektorem Centrum zostanie 50-letni ks. dr Rafał Markowski. To założyciel i dyrektor Radia Józef, religioznawca specjalizujący się w islamie.

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego wykłada m.in. historię islamu, jest adiunktem przy katedrze fenomenologii religii. Obecnie pełni też funkcję rektora kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Powiślu. Jako szef Centrum Informacyjnego będzie również rzecznikiem abp. Kazimierza Nycza i archidiecezji warszawskiej. Na tym stanowisku zastąpi ks. Jarosława Mrówczyńskiego, który został mianowany proboszczem stołecznej parafii na Młocinach. Ks. Markowski ma trzech braci. Jeden z nich to wokalista zespołu Perfect.