Przedsiębiorcy: Pakiet Szejnfelda tylko w sferze zapowiedzi

Pakiet na rzecz rozwoju przedsiębiorczości pozostaje na razie tylko w sferze zapowiedzi - twierdzą przedsiębiorcy. Dodają, że buble prawne wciąż dają im się we znaki.

Jak powiedział Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, zapowiedzi rządu są bardzo korzystne dla gospodarki - ale co z tego, skoro wciąż nie weszły w życie. I tak od września nie można zbudować sklepu. Powód - weszła w zycie ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, ale nie zostało wydane rozporządzenie wykonawcze do tej ustawy.

Także szef Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski twierdzi, że otoczenie biznesu wciąż pozostaje bez zmian i cierpliwość pracodawców zaczyna się już wyczerpywać.

Również Adamowi Ambrozikowi - dyrektorowi Departamentu Przedsiębiorczości w KPP nie są znane żadne zmiany, które już weszłyby w zycie i wywołały jakieś pozytywne efekty. Nawet projekt, który leży w Sejmie, dotyczący zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, nie jest tak dobry jak niektórzy twierdzą - zaznaczył Adam Ambrozik. Dodał, że zmiany w nim zapowiadane z punktu widzenia przedsiębiorców niewiele dają.

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld powiedział dzisiaj, że wprowadzanie pakietu ustaw ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej przebiega zgodnie z planem.