Daniel Alves w Barcelonie

Brazylijski obrońca FC Sevilla przeszedł do FC Barcelona. Według hiszpańskich mediów Katalończycy zapłacili za obrońcę 29,5 miliona euro

- Jestem bardzo szczęśliwy, że doszliśmy do porozumienia oraz z tego, że trafiłem do tak wielkiego klubu - powiedział w sobotę piłkarz dla hiszpańskiego radia RAC1. - Jestem ambitnym graczem i mam nadzieję, że dzięki temu, że się tu znalazłem zdobędę w przyszłości najważniejsze trofea - dodał. Barcelona ma potwierdzić transfer w poniedziałek.

Według Hiszpańskich mediów 25-letni piłkarz miał kosztować 29,5 miliona euro. Kwota wzrośnie do 36 milionów pod warunkiem rozegrania przez Alvesa konkretnej ilości spotkań oraz osiąganych wyników sportowych.

Alves, który może grać zarówno na prawej obronie jak i pomocy przyszedł do Sevilli w 2003 roku z Bahii za mniej niż milion euro i szybko stał się pierwszoplanową postacią zespołu. Wygrał z Sevillą Puchar UEFA w 2006 oraz 2007 roku.

W zeszłym roku mówiono o jego przejściu do Chelsea, ale po zakończeniu sezonu zdecydował się wybrać kataloński klub.

Brazylijczyk po Seydou Keicie, Martinie Caceresie i Gerardzie Pique, jest czwartym, nowym piłkarzem, który w ostatnich tygodniach dołączył do Barcelony.