9 osób rannych w wypadku pod Kozienicami

Dziewięć osób zostało rannych w wypadku samochodowym pod Kozienicami (mazowieckie). W miejscowości Łuczynów, na drodze krajowej numer 48, na północny zachód od miasta, doszło do zderzenia busa przewożącego pasażerów i volkswagena golfa. Wcześniej policja informowała o 15 poszkodowanych osobach.

Rzeczniczka miejscowej policji Patrycja Adach powiedziała portalowi gazeta.pl, że dziewięć osób zostało przewiezionych do szpitala w Kozienicach. Ranni są w różnym stanie, na razie nie wiadomo, czy życie którejś z osób jest zagrożone. Najpoważniej ranny jest kierowca volkswagena. Straż pożarna musiała rozcinać wrak samochodu, by wydobyć mężczyznę. Pozostali ranni to pasażerowie busa, którzy - zdaniem policji - nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Według wstępnych ustaleń policji winę za wypadek ponosi kierowca volkswagena, który nie ustąpił busowi pierwszeństwa przejazdu.

Bus, który brał udział w wypadku, należał do prywatnej firmy zajmującej się przewozem osób. Droga w miejscu wypadku jest nieprzejezdna. Policja wytyczyła objazdy. Na razie nie znane są inne szczegóły.