Koszulka zagrożeniem dla samolotu?

Młody człowiek nie został wpuszczony na samolot, ponieważ stwarzał zagrożenie dla pasażerów. O co chodziło ochronie lotniska? O koszulkę z Transformersem!

Piąty terminal na londyńskim lotnisku Heathrow nie schodzi z pierwszych stron gazet. Zazwyczaj media donoszą o problemach z bagażami i punktualnymi odlotami samolotów. Okazuje się, że o ile w tych obszarach terminal wciąż pozostawia wiele do życzenia, to jeśli chodzi o ochronę, jest doskonale. Można by powiedzieć nawet, że zbyt doskonale.

Pewien młody człowiek został zatrzymany przez ochroniarzy, jak się okazało przez jego koszulkę. Widniał na niej jeden ze znanych Transformersów. Sam robot jeszcze nie stanowił zagrożenia. Co w takim razie zaalarmowało strażników? Otóż, problemem była broń trzymana przez wielką maszynę. Podróżnik został poinformowany, że jeśli nie zdejmie koszulki, zostanie aresztowany.

- Próbowałem się kłócić, ale powiedzieli mi od razu, że to nie ma sensu. Nie mogłem zmienić przepisów, więc przebrałem się - powiedział pechowy miłośnik popularnej kreskówki i filmu.

Rozumiemy, że w sprawach tak poważnych jak bezpieczeństwo pasażerów nie można dopuszczać żadnych wyjątków. Nawet jeśli niebezpieczny przedmiot jest po prostu nadrukowany na kawałku materiału.