Skradziono rękopis książki o Zinedinie Zidanie

Wydawca książki o Zinedinie Zidanie, wielkiej gwieździe francuskiego futbolu potwierdził, że ukradziono mu komputer, w którym znajdował się tekst biografii o słynnym Zizou.

W pięć dni później przyjaciółka dziennikarza Besmy Lahuriego, który ponad rok pracował nad kontrowersyjną książką także została okradziona.

Zniknął komputer, w którym znajdowała się wciąż tymczasowa wersja książki, którą Flammarion ma wydać we wrześniu. Ofiary rabusiów przyznały, iż według policji nie może być mowy o przypadku - kradzieże zostały starannie zaplanowane.

Książka pokazuje nieznane oblicze bożyszcza francuskiej piłki - zajmuje się takimi sprawami, o których świat dowiadywał się dotychczas w sposób bardzo oględny, gdyż piłkarz tematy te pomijał dyskretnym milczeniem - interesami Zidane'a , jego firmą, jego życiem prywatnym. Zizou odmówił autoryzowania książki.

Zinedine Zidane, obok Michela Paltiniego i pochodzącego z rodziny polskich imigrantów Raymonda Kopy - Kopaczewskiego, należy do trójki najwybitniejszych piłkarzy w historii francuskiego futbolu. Był kapitanem reprezentacji Francji, która w 1998 roku zdobyła tytuł mistrza świata.