Błaszczykowski ma być gotowy na Niemcy!

Kontuzja mięśnia dwugłowego lewej nogi eliminuje Kubę Błaszczykowskiego z meczów towarzyskich przed Euro 2008 - mówi lekarz reprezentacji Jerzy Grzywocz.

Leo: Gdyby Kuba nie wyleczył się na mecz z Niemcami...

Lekarz reprezentacji o kontuzji Kuby

Kuba naciągnął mięsień dwugłowy. Mięsień nie jest jednak uszkodzony, nie sposób tego nazwać zerwaniem, czy naderwaniem. Według mnie na mecz z Niemcami powinien być gotowy. Ale też nie będziemy się śpieszyć, postaramy się cały czas go obserwować. Pamiętajcie co spotkało go w klubie, gdy za wcześnie wrócił na boisko. Gdy przyjedziemy do Polski na spotkanie z Danią ponownie wyślemy go na rezonans magnetyczny - mówi Grzywocz.

Na zgrupowaniu w Niemczech Kuba będzie trenował indywidualnie. Po dwóch, trzech dniach, w zależności od tego jak będzie się czuł zmienimy program treningowy. Nie ma mowy, by zagrał z Albanią i Macedonią, a nawet z Danią. Nie warto ryzykować, nawet jeśli za tydzień będzie już trenował normalnie.

Co do Grzegorza Bronowickiego - jego kolano po operacji wygląda świetnie. Ale pamiętajmy, że chodzi nam także czy kolano może podjąć maksymalny wysiłek. A to nie wygląda już tak dobrze. Decyzję podejmiemy w środę.

Beenhakker zachwycony formą Żurawskiego