Panfil zagra w finale Zabrze Open

Grzegorz Panfil (nr 5) wystąpi w jutrzejszym finale drugiego w tym roku futuresa rozgrywanego w naszym kraju, Zabrze Open 2008 (pula nagród 10 000 dol.). 20-letni tenisista, który pochodzi właśnie z Zabrza, pokonał w dzisiejszym półfinale Macieja Diłaja 2:6, 6:4, 6:4.

Początek tego pojedynku był dosyć zaskakujący, gdyż na korcie centralnym lepiej prezentował się 28-letni Diłaj. Zawodnik z Gdańska, który zajmuje obecnie 903 pozycję (najwyżej był 443) w rankingu światowym ATP, zagrał bardzo dobrze i wygrał pierwszego seta, oddając rywalowi tylko dwa gemy.

Od tego momentu faworyt półfinału zaczął się prezentować znacznie lepiej, co natychmiast przełożyło się na wynik meczu. Leworęczny zawodnik z Zabrza ostatecznie wygrał dwie kolejne partie, przegrywając w nich po cztery gemy. Dla Panfil (635 ATP) było to trzecie z kolei zwycięstwo odniesione w trzech setach.

20-latek w ostatnim czasie prezentuje się bardzo dobrze - w ostatnich siedmiu pojedynkach odniósł tylko jedną porażkę. Tydzień temu utalentowany Polak dotarł do ćwierćfinału turnieju Katowice Open (pula nagród 15 000 dol.), gdzie przegrał z Matteo Marraim. W Zabrzu pokonał już między innymi swojego wielokrotnego partnera deblowego, Błażeja Koniusza.

W finale zabrzańskiego turnieju rywalem Panfila będzie Chilijczyk Guillermo Hormazabal, który w półfinale pokonał Australijczyka Jurka Stasiaka. 23-latek, który mieszka na stałe w Santiago, zajmuje obecnie 557 miejsce w rankingu ATP, jednak mimo wszystko faworytem jutrzejszego spotkania wydaje się być 20-letni Polak.