Fundusze: Wpłacisz 10 tys. - dostaniesz laptopa

Laptopa, wycieczkę zagraniczną albo odtwarzacz MP3 mogą dostać w prezencie klienci, którzy wpłacają pieniądze do funduszy inwestycyjnych - pisze dziennik "Polska". Jednak gazeta ostrzega, że sytuacja na giełdzie wciąż jest bardzo niepewna i jeśli akcje będą spadać to prezenty nie zrównoważą strat.

Dziennik "Polska" pisze, że fundusze, rozdając prezenty, chcą przyciągnąć klientów, którzy od kilku miesięcy uciekają od nich do banków oferujących im wysoko oprocentowane i bezpieczne lokaty.

TFI Allianz razem z mBankiem kuszą klientów iPodami. Każdy, kto za pośrednictwem mBanku do 13 czerwca kupi jednostki funduszy zarządzanych przez Allianz za co najmniej 5 tys. zł i nie wycofa pieniędzy do końca lipca, ma szansę na jeden z trzech iPodów. Każdy z nich wart jest 1,2 tys. zł.

Z kolei TFI Skarbiec rozdaje aparaty cyfrowe i bony na zakupy w sklepach. Dostaną je osoby, które przed końcem maja wpłacą najwięcej do funduszu za pośrednictwem Multibanku.

Gazeta pisze, że niemal każdy z funduszy lub pośredników ma w swojej ofercie kilka gadżetów dla klientów. Eksperci Expandera ostrzegaja, że sytuacja na rynkach finansowych jest jeszcze zbyt niepewna, by można było polecić inwestycje w fundusze, zwłaszcza akcyjne, czyli te najbardziej ryzykowne.