Wisła zarobiła na awansie Borussii

PRZEGLĄD PRASY. Wisła Kraków zarobiła ćwierć miliona euro za awans Borussii Dortmund do rozgrywek o Puchar UEFA. Tak wynika z klauzuli, którą umieszczono w umowie transferowej Jakuba Błaszczykowskiego - pisze ?Przegląd Sportowy?

Wisła da Brożkowi podwyżkę i nowy kontrakt

Krakowianie sprzedali swego prawoskrzydłowego w marcu 2007 roku. Podstawowa kwota odstępnego wyniosła 2,8 miliona euro, ale przewidywano też możliwość bonusów. Jeden - to wspomniane 250 tysięcy euro w przypadku zakwalifikowania się Borussii do rozgrywek UEFA. Żółto-czarni z Dortmundu dostali się tam jako finalista Pucharu Niemiec. Triumfator tych rozgrywek, Bayern Monachium, zagra w Lidze Mistrzów jako mistrz Bundesligi. Realizacji nie doczekał się przelew na 500 tysięcy euro, przewidziany w wypadku, gdyby to Borussia dostała się do Champions League. - czytamy w gazecie.

Zatem łącznie za Błaszczykowskiego Wisła dostała 3,05 miliona euro, czyli niemal tyle ile za Żurawskiego, który został sprzedany do Celtiku Glasgow.

Także podobnie jak w umowie ze Szkotami krakowski klub zapisał sobie prawo do rozegrania meczu towarzyskiego, który ma się odbyć w 2009 roku przy Reymonta.

"Pilot myśliwca mniej się stresuje"

Piłka nożna w BetClick.com. Darmowa rejestracja, oferta bez ryzyka. Sprawdź szczegóły tutaj - reklama