Wiem, kto był "Bolkiem"

- Ostrzegam, bo wiem, kto jest "Bolkiem". I mam na to dowód. Do tej pory w tej sprawie były tylko manipulacje, a ja chcę prawdy - powiedział w rozmowie z TVN24 były prezydent Lech Wałęsa. Swoje ostrzeżenie kieruje pod adresem IPN.

Zagroził, że publicznie ujawni tożsamość TW "Bolka". Wałęsa zareagował w ten sposób na wiadomość o przygotowaniu książki z nieznanymi dokumentami na temat jego kontaktów z SB, którą chce wydać dwóch historyków z IPN, Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk.

Wałęsa domaga się też, by mógł być obecny wraz z historykami IPN podczas konferencji prasowych na temat książki. Chce móc wtedy odpowiedzieć na ewentualne oszczerstwa. - IPN zrobił dużo złego. Do tej pory ich opisy nie szły w kierunku prawdy, tylko sensacji. Nie chcę, by w dalszym ciągu się błaźnili, a jak nie chcą się błaźnić, to niech udowodnią (kto jest "Bolkiem" - red.), jeśli tego nie zrobią, to ja to zrobię, i dlatego chcę konferencji - powiedział Wałęsa.

Wałęsa powiedział, że nie jest przypadkiem, że książka ta jest przygotowywana w 25-lecie otrzymania przez niego Pokojowej Nagrody Nobla. - Wiele osób chce zohydzić polskie zwycięstwo - stwierdził były prezydent.