Dlaczego Złomtrex wycofał się z kupna Stoczni?

Rząd nie określił kwoty dekapitalizowania stoczni - to jedna z przyczyn dlaczego Złomrex wycofał się z kupna Stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Pieniądze te miały pokryć straty zakładów do momentu prywatyzacji. Bez ustalenia tej kwoty Złomrex nie był w stanie zbilansować Stoczni.

Złomrex negocjował zakup Stoczni Szczecińskiej Nowa od półtora roku. Był jedynym inwestorem, który chciał kupić ten zakład. Prywatyzacji stoczni domaga się Komisja Europejska. Jeżeli nie dojdzie do sprzedaży zakładu to Stocznia powinna zwrócić pomoc z budżetu państwa jaką dostała. Może to oznaczać upadłość zakładu.

Związkowcy spotkali się wieczorem na specjalnym posiedzeniu. Wszyscy czekają na oficjalny komunikat Ministerstwa Skarbu Państwa.

Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Zaremba z województwa zachodniopomorskiego powiedział, że chyba proces prywatyzacji trzeba będzie powtórzyć. Dodał że nie wyobraża sobie upadłości stoczni.

17 maja w Stoczni Szczecińskiej Nowa ma się odbyć wodowanie pierwszego kontenerowca z dużego kontraktu jaki zakład ma wykonać dla armatora rosyjskiego.