Piotr Gruszka wspiera siatkówkę plażową

Jeden z najlepszych siatkarzy halowych, wicemistrz świata i kapitan reprezentacji Polski, Piotr Gruszka, promuje rozwój siatkówki plażowej w kraju. Jest to związane z prestiżowym turniejem GE Money Bank Mazury Open, w którym wystąpi światowa elita siatkarek i siatkarzy plażowych. Pierwszy turniej podwójny rozgrywany w Polsce odbędzie się w dniach 3-8 czerwca w Starych Jabłonkach.

Piotr Gruszka twierdzi, że dzięki takim turniejom jak nadchodzący GE Money Bank Mazury Open, grono osób kibicujących i uprawiających siatkówkę plażową będzie regularnie rosło. To dyscyplina wzbudzająca bardzo pozytywne skojarzenia: słońce, odpoczynek i mnóstwo sportowych emocji. Tego w Starych Jabłonkach z pewnością nie zabraknie - mówi Gruszka - Kibicując zawodowcom, pamiętajmy jednak, że popularna "plażówka" to sport dla każdego. Do gry potrzebna jest tylko piłka i trochę piasku. To dyscyplina, która doskonale poprawia kondycję i pozwala na miłe i aktywne spędzenie czasu w gronie znajomych - dodaje Gruszka.

Zawodnik pojawi się w Starych Jabłonkach w roli gościa specjalnego. Planuje również grę w pokazowym meczu VIP-ów oraz spotkanie z kibicami.

GE Money Bank Mazury Open jest międzynarodowym turniejem siatkówki plażowej rozgrywanym w ramach Swatch FIVB Beach Volley World Tour. W tym roku Polska po raz pierwszy zostanie gospodarzem turnieju podwójnego kobiet i mężczyzn. Pary biorące udział w turnieju walczyć będą jednocześnie o punkty kwalifikacyjne do Olimpiady w Pekinie.