Po dwóch porażkach BKS bez medalu?

BKS Aluprof bez medalu po znakomitym sezonie zasadniczym? Po dwóch porażkach z Winiarami wszystko na to wskazuje!

Siedem kadrowiczek z powołanej ostatnio 19-osobowej reprezentacji Marko Bonitty na turniej olimpijski oglądali kibice w Bielsku-Białej w meczach pocieszenia, których stawką jest brązowy medal ekstraklasy siatkarek. To dwa razy więcej reprezentantek niż w meczach o złoto, które toczą zespoły z Piły i Muszyny.

Z duetu największych przegranych sezonu bardziej rozczarowane są chyba siatkarki BKS-u, które nadal nie potrafią zapomnieć o półfinałowej porażce z Farmutilem.

Bielszczanki gładko przegrały w sobotę, a zamieszanie w ich szeregach niewątpliwie spotęgowała dymisja trenera Wiktora Kreboka, który ustąpił w czwartek. Zastąpił go 33-letni asystent Mariusz Wiktorowicz, który ledwie od stycznia pracuje w BKS-ie, a jeszcze niedawno był zawodnikiem.

W sobotę kluczowy był set trzeci - BKS prowadził już 20:14, ale ...przegrał! W niedzielę Wiktorowicz po raz pierwszy w tym sezonie do pierwszej szóstki wstawił Katarzynę Jaszewską (wróciła do składu po 8-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją). Niewiele to jednak odmieniło obraz gry. Bielszczanki masowo popełniały błędy w przyjęciu zagrywki, same zaś były nieskuteczne. - Rywalki wykazały więcej wiary w zwycięstwo. Były bardziej zdeterminowane - przyznała po spotkaniu Milena Sadurek. - Mam nadzieję, że ta rywalizacja skończy się w Kaliszu - dodała jej reprezentacyjna koleżanka Anna Barańska z Winiar. Trener Wiktorowicz zapowiedział, że jego drużyna nie składa broni, jednak ma kłopoty. - Widać po moim zespole, że jest rozbity - mówił młody szkoleniowiec.

BKS w całym sezonie zasadniczym przegrał ledwie trzy mecze, w dodatku wszystkie po tie-breakach. Tymczasem z siedmiu ostatnich spotkaniach decydujących o medalach bielszczanki wygrały ...dwa!

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Winiary Kalisz 1:3 (25:20, 20:25, 24:26, 19:25) i 1:3 (17:25, 25:21, 22:25, 17:25)

BKS: Sadurek, Studzienna, Gajgał, Staniucha-Szczurek, Ciaszkiewicz, Bamber, Maj (libero) oraz Jaszewska, Kucharska, Strządała, Kaczmar.

Winiary: Godos, Barańska, Dziękiewicz, Spalova, Horka, Woźniakowska, Sawicka (libero) oraz Oliveira, Żebrowska.

stan rywalizacji: 0:2