Postrzelony żużlowiec będzie żyć

Były żużlowiec Mirosław Sosna, który został postrzelony na swojej posesji w czwartek wieczorem, przeszedł udaną operację i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Były żużlowiec próbował złapać złodzieja, który wszedł na jego posesję. Kiedy Mirosław Sosan dopadł podejrzanego mężczyznę, ten wyciągnął broń i groźnie postrzelił byłego zawodnika Kolejarza Opole.

Sosna miał szczęście ponieważ został szybko przewieziony do szpitala. Po czterogodzinnej operacji lekarzom udało się uratować rannego i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze nie zdecydowali się jednak na wyjęcie kuli z ciała Sosny ponieważ zatrzymała się blisko kręgosłupa.

Policja natychmiast wszczęła obławę za podejrzanym i zablokowała drogi wokół Domecka - miejscowości, w której mieszkał zraniony żużlowiec. W tej chwili cały czas trwają poszukiwania sprawcy, a opolska policja podobno wytypowała już podejrzanego.

Mirosław Sosna jeździł w pierwszej połowie lat 90. Przez pięć sezonów bronił barw Kolejarza Opole (1990-1995). Jego największymi sukcesami były awanse do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych w Grudziądzu, w których zajął siódme miejsce i finału Srebrnego Kasku w Machowej. W turnieju finałowym zajął 14. miejsce.