Odnaleziono kartkę z życzeniami podpisaną przez Annę Frank

W niewielkim sklepiku z antykami nieopodal Amsterdamu odnaleziono kartkę z życzeniami podpisaną przez Annę Frank, żydowską dziewczynkę, będącą autorką najsłynniejszego pamiętnika z czasów holocaustu.

Kartka została nadana w 1937 roku. Ośmioletnia wówczas Anna, wysłała życzenia noworoczne do Samme Ledermann z niemieckiej miejscowości Aachen, gdzie odwiedzała swoją babcię.

Muzeum Anny Frank potwierdziło autentyczność kartki. Rzeczniczka placówki Maatje Mostard twierdzi, że widziała drugą, podobną, wysłaną tego samego dnia i z tego samego miasta.

Na kartkę natrafił przypadkowo nauczyciel, Paul van den Heuvel, który przeglądał rzeczy wystawione na sprzedaż w antykwariacie swojego ojca - Znalazłem ją w pudełku, które najprawdopodobniej pochodzi z pchlego targu w Amsterdamie - opowiada.

Anna Frank pisała pamiętnik ukrywając się przed hitlerowcami. Razem z rodziną i czterema innymi osobami chroniła się w niewielkim mieszkaniu w Amsterdamie, aż do aresztowania w 1944 roku. Zmarła na tyfus w obozie koncentracyjnym w Bergen-Belzen na kilka tygodni przed końcem wojny.