Podwyżki pensji przestają działać na pracowników

Coraz trudniej jest zadowolić pracownika wyższą pensją. Pomimo coraz większych zarobków staje się coraz mniej lojalny - podaje ?Puls Biznesu?.

Na rynku pracy pracownicy czują się coraz bezpieczniej - wynika z badania przeprowadzone przez firmę doradztwa personalnego Hewitt Associates. "Puls Biznesu jest partnerem badania.

Coraz mniej osób jest zdania, że tylko ważny powód mógłby skłonić ich do dobrowolnego odejścia z pracy. Jeszcze w roku 2006 takie podejście deklarowało 60 proc. respondentów, ten odsetek spadł jednak do zaledwie 51 proc.

O coraz mniejszym przywiązaniu do pracodawcy świadczy również fakt, że przez rok znacznie zmalał odsetek pracowników, którzy przez najbliższe trzy lata nie zamierzają zmieniać pracy.

Przestają działać nawet podwyżki pensji. Chociaż w ciągu roku całkowite wynagrodzenie wzrosło o 7 proc. opinia pracowników o swoich zarobkach pozostała prawie niezmieniona.

- Pracownicy są coraz mniej lojalni wobec pracodawców. Takie zjawisko związane jest z rosnącą mobilnością zatrudnienia, z poprawą ich perspektywy na ryku pracy - uważa cytowana przez "PB" Katarzyna Derdzińska z Hewitt Associates.