Powstaną tysiące nowych miejsc pracy dla bankowców

Nowe instytucje finansowe szturmują polski rynek. Zyskają klienci i pracownicy branży, pisze "Gazeta Krakowska".

Austriacki bank Sal. Oppenheim zamierza walczyć o portfele bogatszych Polaków oraz firm rodzinnych. Firma szacuje, że w naszym kraju jest już ok. 7 tys. rodzin z oszczędnościami powyżej 1 mln euro (ok. 3,5 mln zł). To dla banków najbardziej atrakcyjna grupa klientów.

Alior Bank, marka włoskiego funduszu Carlo Tassara, już ma zgodę Komisji Nadzoru Finansowego i rozpocznie działalność w drugiej połowie roku.

W nowym banku już pracuje 270 menedżerów. W ciągu trzech lat spółka chce zatrudnić 3,5 tys. pracowników. "Głównie specjalistów kredytowych i doradców klientów. Zatrudnienie znajdą w 400 placówkach samego banku oraz w 400 agencjach. Mają pozyskać na początek przynajmniej milion klientów", czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

Allianz Bank, należący do grupy ubezpieczeniowej, też wystartuje w drugiej połowie roku Allianz, planuje zatrudnić tysiąc osób w ciągu pierwszych trzech lat działalności. Będą pracować w 200 placówkach. Podobnie jak konkurent, nastawia się na pozyskiwanie klientów indywidualnych. Chce ich przyciągnąć kredytami hipotecznymi i gotówkowymi oraz kartami kredytowymi, pisze "Gazeta Krakowska".