Lahm nie przedłużył kontraktu

Obrońca Bayernu Monachium Phillip Lahm nie podpisał nowego kontraktu. Teraz władze Bayernu stoją przed trudnym wyborem: sprzedać go szybko, czy poczekać rok i dać mu odejść za darmo.

Bayernowi Monachium nie udało się zatrzymać Lahma. 24 - letni obrońca reprezentacji Niemiec ma kontrakt ważny do 2009 roku. Stawia to władze klubu przed trudnym wyborem. Z jednej strony mają okazję sprzedać go po końcu tego sezonu. I to wydawałoby się sensowne. Z drugiej strony, mogą poczekać do 2009 roku. Plusem tej sytuacji jest fakt, że nie osłabią na razie obrony Bayernu, której Lahm jest ważnym elementem.

Lahm, który zdobył pierwszego gola na inauguracje Mistrzostw Świata w 2006 roku, ma zdaniem niemieckich mediów opuścić Bayern na rzecz Barcelony. Sam zainteresowany nie kryje się z zamiarem wyjazdu zagranicę.

"Moim planem jest opuścić Bayern, dopóki jestem w wysokiej formie. Grałem dwa lata w Stuttgarcie. Teraz trzeci sezon jestem w Monachium, największym niemieckim klubie. Kolejnym logicznym krokiem jest wyjazd z Niemiec" - powiedział Lahm.

Zapytany, czy jest możliwe, że opuści Bayern po zakończeniu tego sezonu odparł: " To całkiem prawdopodobne".