Nowym prezesem zbrojeniowego Bumaru został Edward Nowak

Od dziś fotel prezesa holdingu zbrojeniowego Bumar zajmie Edward Nowak, były wiceminister gospodarki i znany działacz podziemnej ?Solidarności? z Krakowa.

W sobotę rada nadzorcza Bumaru rozstrzygnęła ciągnący się od wielu tygodni konkurs na prezesa tego państwowego holdingu zbrojeniowego. Nowym szefem Bumaru został Edward Nowak - poinformowała nas rzecznik spółki Kamilla Walczak. Edward Nowak to znany działacz gospodarczy. W latach 80. kierował podziemnymi strukturami "Solidarności" w Hucie im. Lenina. Na początku lat 90. Nowak był wiceprezydentem Krakowa, w latach 1992-95 był wiceministrem przemysłu, a w rządzie Jerzego Buzka - wiceministrem gospodarki. Dwa lara temu za rządów PiS Nowak został wiceprezesem państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu, ale zrezygnował z tej posady po scysji z ówczesnym szefem Agencji Pawłem Brzezickim.

W tym tygodniu rada Bumaru ma jeszcze rozstrzygnąć konkurs na wiceprezesów ds. restrukturyzacji i konsolidacji oraz handlu. Wśród kandydatów na tę pierwszą posadę jest wymieniany Roman Musiał, były prezes Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju. O stanowisko wiceprezesa ds. handlu według nieoficjalnych informacji starają się były szef Bumaru Roman Baczyński i były wiceprezes tej firmy Andrzej Spis.