Prestiżowe trofeum dla Roberta Kubicy

Robert Kubica zostanie uhonorowany prestiżową nagrodą Lorenzo Bandiniego. Nagroda ustanowiona w 1992 roku przyznawana jest kierowcom, którzy wyróżnili się szczególnym hartem ducha, wolą walki oraz sportową postawą.

Odwaga i poświęcenie, którymi wyróżnia się Polak od momentu debiutu w wyścigach Formuły 1 zostały nagrodzone w szczególny sposób. Nie bez znaczenia były ostatnie sukcesy Roberta Kubicy, który w tym sezonie dwukrotnie znalazł się na podium Grand Prix.

To piętnasta edycja trofeum przyznawanego dla upamiętnienia włoskiego kierowcy Lorenzo Bandiniego, który zmarł w tragicznym wypadku 10 maja 1967r w Monaco. Organizatorzy konkursu podkreślili, że dodatkowym atutem, który pomógł Kubicy w zwycięstwie tegorocznej edycji jest jego przywiązanie do Włoch. Polak od 13 roku życia trenował i rozwijał się na półwyspie Apenińskim.

Nagroda zostanie wręczona polskiemu kierowcy w Brisighelli (rodzinna miejscowość Bandiniego) 18 maja, na tydzień przed Grand Prix w Monaco. Do tej pory trofeum otrzymali m.in. Kimi Raikkonen, Fernando Alonso, Michael Schumacher czy Jacques Villeneuve, a ostatnim triumfatorem był Felipe Massa.