Profesor Janusz F., prezes Cracovii zatrzymany

W sobotę prawdopodobnie w związku z nieprawidłowościami związanymi z podpisywaniem kontraktu z Pawłem Drumlakiem zatrzymany został profesor Janusz F. Prezes Cracovii wracał w sobotę z zagranicznej podróży służbowej, jednak na mecz swojej drużyny z Koroną już nie dotarł. Na lotnisku w Balicach czekali na niego przedstawiciele krakowskiej prokuratury. Potwierdziło się również, że zatrzymano obu wiceprezesów, jak i byłego prezesa klubu Pawła M.

Sprawa dotyczy fałszowania umowy Pawła Drumlaka, a dokładnie o rozbieżności miedzy zapisami kontraktu, a jego realizacją. Dziś w krakowskiej prokuraturze przesłuchiwany jest były prezes Cracovii Paweł M. Zatrzymano też obu wiceprezesów krakowskiego klubu - Jakuba T. i Rafała W., którzy wraz z obecnym prezesem w oczekiwaniu na przesłuchania spędzą noc w policyjnej izbie zatrzymań. W sobotę dokonano też przeszukania siedziby klubu.

Zaskoczeni są wszyscy pracownicy klubu. - Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie chcę komentować tej sprawy, bo naprawdę nie wiem o co chodzi - powiedział trener Stefan Majewski. - Na tę chwilę nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat i klub nie zajmuje żadnego stanowiska - dodał Marek Mazurczak, rzecznik Cracovii.

Na meczu nie było nikogo z zarządu klubu. Poza Januszem F. zabrakło obu wiceprezesów "Pasów". Wszyscy mieli podobno już wcześniej uprzedzać o swojej nieobecności spowodowanej sprawami osobistymi.