Legia, Wisła i Zagłębie w półfinale Pucharu Polski

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0 i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Jedynego gola meczu strzelił w 86. minucie Roger Guerreiro. Mecze z drugoligowcami wygrały też Wisła Kraków i Zagłębie Lubin.

W pierwszym meczu w Warszawie Legia wygrała z drugoligowcem z Gdańska także 1:0. W rewanżu szansę na strzelenie gola miały obie drużyny, ale nikt nie znalazł drogi do siatki przez 86 minut. Dopiero wtedy Roger zdecydowanie wbiegł z piłką przy nodze w pole karne i precyzyjnym strzałem lewą nogą trafił do bramki tuż przy jej lewym słupku.

W innych środowych meczach Wisła Kraków pokonała 2:1 innego drugoligowca - Arkę Gdynia. W pierwszym meczu był bezbramkowy remis, w środę gole dla liderów Orange Ekstraklasy strzelili Marek Zieńczuk i Mauro Cantoro. Honorowe trafienie dla gości zdobył w 91 minucie Krzysztof Przytuła.

Trzecia drużyna z drugiej ligi w ćwierćfinale, Polonia Warszawa, przegrała u siebie 2:3 z Zagłębiem Lubin. Kwestię awansu rozstrzygnęło już pierwsze spotkanie (mistrzowie Polski wygrali aż 5:0), ale Polonia walczyła - dwa gole strzelił Grzegorz Piechna. Dla Zagłębia trafiali jednak Piotr Włodarczyk i Plizga (dwukrotnie).

W gronie półfinalistów jako pierwszy znalazł się Groclin Grodzisk Wlkp, który we wtorek zremisował 1:1 z Ruchem w Chorzowie. W pierwszym meczu w Grodzisku Wlkp. było 1:0 dla gospodarzy.