Interpol przyjedzie do Gdyni

Interpol, jedna z najbardziej wyrazistych i najważniejszych grup rockowych na świecie wystąpi na tegorocznym Openerze.

- Po wielu miesiącach, a właściwie latach starań, kiedy sytuacja momentami wydawała się już beznadziejna - udało się. Na Openerze wystąpi jeden z trzech najbardziej oczekiwanych przez naszą publiczność zespołów rockowych - Interpol - mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art.

Interpol powstał w 1998 roku w Nowym Jorku. Obecnie są jedną z najbardziej wyrazistych i najważniejszych grup rockowych na świecie. Zadebiutowali albumem "Turn On The Bright Lights", uznanym za jeden z najlepszych albumów 2002 roku. Sukces komercyjny przyniosła im druga płyta pt. "Antics", osiągając w Wielkiej Brytanii złoty status. Trasa promująca album trwała półtora roku, a w jej trakcie Interpol supportował m.in. U2.

Najnowsza płyta zespołu nosi tytuł "Our Love To Admire". Zebrała ona świetne recenzje w takich czasopismach jak Q Magazine, Mojo, NME i The Observer. Krytycy muzyczni docenili stały rozwój muzycznej formy, eksperymenty z brzmieniem i nowymi instumentami, a fani jak zwykle poddali się klimatowi kompozycji.

Nowy Joy Division

Mimo tego, że twórczość Interpol nawiązuje do muzyki Joy Division i Sonic Youth, zespół osiągnął to, co udaje się tylko nielicznym - wypracował swoje własne, niepowtarzalne brzmienie oparte na zimnych gitarowych riffach i hipnotyzującym głosie Paula Banksa. Dzięki charyzmie Interpol zyskał wielką rzeszę fanów na całym świecie, w tym także w Polsce, stając się jednym z najbardziej pożądanych przez naszą publiczność zespołów. Siłą formacji są niebanalne kompozycje, nastrój panujący na albumach oraz emocje wyzwalane na koncertach. Dzięki temu krytycy muzyczni i publiczność nie boją się określać Interpol mianem kultowego zespołu.

Zespół dołączył do już wcześniej ogłoszonych wykonawców zagranicznych: Massive Attack, The Chemical Brothers, Jay-Z, The Raconteurs, Sex Pistols, M.I.A., Goldfrapp, The Cribs, CocoRosie, Gentleman And The Far East Band .

Festiwal Opener odbędzie się od 4 do 6 lipca na lotnisku Babie Doły w Gdynii.