Każdy mecz ligowy z podejrzanym klubem

Czy w 24. kolejce Orange Ekstraklasy odbędzie się choć jeden mecz wolny od skojarzeń z aferą korupcyjnej?

Ktoś może przekonywać, że jeden - piątkowy Górnika Zabrze z Groclinem Grodzisk Wlkp. Ale tylko dlatego, iż handel punktami sprzed 2002 roku już się przedawnił, bo gdyby nie - także zespół z Wielkopolski pewnie podpadłby pod śledztwo za cudowną wiosnę z sezonu 1999/2000, kiedy w dziesięciu ostatnich kolejkach zdobył 28 pkt (w dwudziestu poprzednich raptem 8...) i uratował dla siebie ligę.

W meczach sobotnich rodzynków nie ma. Wyłącznie zakalce.

W Krakowie Wisła zagra z Ruchem Chorzów bez zwolnionego za udział w aferze drugiego trenera Andrzeja B. (to odprysk sprawy kieleckiej).

W Łodzi zdegradowany - od środy już definitywnie - za ustawianie meczów Widzew przyjmuje Jagiellonię Białystok, której przedstawiciele byli w czwartek na tajemniczych rozmowach w Wydziale Dyscypliny PZPN.

W Sosnowcu od początku rozgrywek występujące z piętnem korupcyjnego wyroku Zagłębie spotka się z Cracovią, którą z kolei od dawna wymienia się nieoficjalnie w gronie następnych podejrzanych.

W Kielcach pierwszy mecz Korony (z ŁKS Łódź) po wybuchu bomby z Dariuszem W., wyrzuconymi piłkarzami i po zapowiedziach rezygnacji Krzysztofa Klickiego.

W Poznaniu Lech będzie sobie musiał radzić z Odrą Wodzisław bez odwiezionego do prokuratury we Wrocławiu trenera bramkarzy Andrzeja W. Dobrego znajomego Dariusza W. z czasów kieleckich...

W Lubinie Zagłębie wybiegnie na boisko przeciw Polonii Bytom pewnie z podniesionymi głowami. Od środy nie jest już formalnie wyrzucone z ligi za łapówki, ponieważ Trybunał Piłkarski przy PZPN dopatrzył się, że na pięć z dziewięciu zarzutów nie ma dostatecznych dowodów i kazał ponownie rozpatrzyć sprawę. A przecież z czterema ustawionymi meczami to już honor grać...

Zamykamy kolejkę niedzielnym meczem GKS Bełchatów - Legia Warszawa. Formalnie nie ma się do czego przyczepić. Ale jakoś tak się składa, że ten pierwszy klub wymienił Piotr Dziurowicz wśród ustawiających cały drugoligowy sezon 1999/2000, a do Legii z kolei przeniósł się bezpośrednio z Kielc Dariusz W.

A teraz w imieniu PZPN i Ekstraklasy SA zapraszamy na stadiony.

24. kolejka Orange Ekstraklasy. Piątek: Górnik Zabrze - Groclin Grodzisk (godz. 20, relacja w Canal+ Sport). Sobota: Lech Poznań - Odra Wodzisław (18); Zagłębie Lubin - Polonia Bytom (18); Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok (18); Zagłębie Sosnowiec - Cracovia (18); Korona Kielce - ŁKS (18); Wisła Kraków - Ruch Chorzów (20.15, Canal+ Sport). Niedziela: GKS Bełchatów - Legia Warszawa (17, Canal+ Sport). Magazyny ligowe w TV. Piątek: Liga gra (Canal+ Sport, 19). Sobota: Liga+ (Canal+ Sport, 22.30). Niedziela: Liga+ Extra (Canal+ Sport, 19.15). Magazyn Orange Ekstraklasa (TVN 24, 22.10 i TVN, 23.20).