Heidfeld: BMW jeszcze nie gotowe na walkę o tytuł

Udany początek sezonu rozbudził apetyty zespołu BMW Sauber. Eksperci zastanawiają się, czy niemiecki team może już w tym sezonie zagrozić Ferrari i McLarenowi. Tymczasem Nick Heidfeld tonuje nastroje - BMW nie jest jeszcze gotowe na tytuł - powiedział kierowca z zespołu Roberta Kubica

W wywiadzie dla agencji SID Heidfeld stwierdził, że BMW wciąż nie prezentuje poziomu dwóch najlepszych zespołów Formuły 1, mimo, że w klasyfikacji konstruktorów niemiecka drużyna wyprzedza na razie Ferrari o 8 punktów.

Niemiec uważa także, że od 2006 roku zespół poczynił ogromne postępy. Niemniej jednak walka o mistrzostwo to cele dopiero na przyszły sezon. - Nasze cele w obecnym sezonie pozostają bez zmian. Chcemy być gotowi do walki o mistrzostwo w 2009 roku - wyjaśnił Heidfeld.

Przy sprzyjających okolicznościach jeden z kierowców BMW jest w stanie odnieść zwycięstwo w pojedynczym wyścigu, ale jak podkreśla Heidfeld, to jeszcze nie świadczy o tym, że BMW włączy się do walki o mistrzostwo. - Jeśli ktoś chce walczyć o mistrzostwo musi być w stanie regularnie wygrywać wyścigi. Jeszcze nie osiągnęliśmy tego poziomu - kończy Heidfeld.